Vyzpívaly jsme si Zlatou lyru

Brno i celou Českou republiku pravidelně reprezentujeme na mezinárodních soutěžích. Z polské Varsovia Cantat jsme si 19. listopadu přivezly nejen zlatý diplom v kategorii Ženské a mužské sbory, ale také grand prix – Zlatou lyru pro nejlepší sbor soutěže.

Na 16. ročník mezinárodního soutěžního festivalu do Varšavy přijelo 18 sborů z Polska, Česka, Estonska a Litvy. V 5 kategoriích tu soutěžily smíšené sbory, sbory ženské a mužské, mládežnické i dětské sbory a komorní tělesa.

Výkony všech hodnotila porota ve složení prof. Paweł Łukaszewski, Carmen Moreno, Bernhard Gfrerer, Damijan Mocnik a Marcin Cmiel. My jsme si vyzpívaly 94,8 bodů a staly se tak vítězem své kategorie, ale hlavně nejlepším sborem celého festivalu. Tento titul jsme získaly poprvé a bereme ho za jeden z největších úspěchů našeho téměř desetiletého působení.

Kromě soutěžního vystoupení v koncertním sále Hudební univerzity Fryderyka Chopina jsme si s ostatními zazpívaly také v kostele sv. Kříže, ve kterém je uloženo srdce Fryderyka Chopina. Poznaly jsme Varšavu, ochutnaly místní speciality a celý zájezd si náramně užily.