Naše sborové 10. výročí jsme oslavily velkolepě


Naše sborové 10. výročí jsme oslavily velkolepě

V přeplněném sálu Konventu Milosrdných bratří. V nádherné slavnostní atmosféře. Se skvělými hudebníky. Obklopeny našimi milými blízkými. Tak jsme si užily náš velký den, 10. narozeniny sboru.

Vzpomínaly jsme, jak to všechno začalo. Psal se leden 2014 a ve zkušebně se plny očekávání scházely zakládající členky. Některé se znaly z dětského sboru, některé se viděly poprvé – ale rozhodly se, že to spolu zkusí, že založí sbor – s takovým nápadem přišla sbormistryně Natalia Chirilenco, která je sem pozvala. A pak se to rozjelo na plné obrátky.

První koncert Gloria Brunensis byl už na konci května, vzápětí první soutěž a už zlatá. Úspěchy sbor sbíral i dál, za těch deset let to bylo přes tucet zlatých pásem z 20 soutěží.

Jen pro úspěchy ale nezpíváme. Důležité jsou společné zážitky a hlavně radost ze zpěvu i to, že ji můžeme sdílet spolu i s publikem. Pravidelně proto vystupujeme také na benefičních koncertech, před Vánoci zpíváme seniorům i pacientům Hospice sv. Alžběty.

Gloria Brunensis je symbolem úžasné ženské energie. Všechny členky sboru přispívají nejen svými hlasy při zpěvu, ale i úsilím a nadšením při organizování a zařizování všeho, co s životem sboru souvisí. Pevnou ruku nad tím vším drží Natalia Chirilenco, bez jejíž energie a zápalu by Gloria Brunensis nebyla.

A nebyly bychom tu ani bez našich blízkých, kteří nás podporují a pravidelně chodí na naše vystoupení. Děkujeme!

Pusťte si průřez historií sboru.

A také záznam koncertu