Gloria Brunensis pojede soutěžit do Švýcarska!

Máme skvělou novinu. Náš sbor Gloria Brunensis byl přijat k účasti na 52. mezinárodním soutěžním festivalu ve švýcarském městě Montreux! Nejen Brno, ale i celou Českou republiku budeme reprezentovat na přelomu března a dubna.

Montreux Choral Festival má za sebou opravdu dlouhou tradici a účastní se ho smíšené, ženské, mužské i dětské pěvecké sbory z celého světa. Jejich výkon hodnotí nejen odborná porota, ale i diváci, kteří hlasují pro sbor, který je nejvíc zaujal. V minulosti ve městě u Ženevského jezera zářil na příklad famózní filipínský sbor The UP Concert Chorus, z těch českých třeba Pěvecký sbor Masarykovy univerzity nebo dětský sbor Mibidizo z Valašského Meziříčí.

Jde o velmi prestižní akci a už jen z faktu, že se jí můžeme zúčastnit a zařadit se mezi skvělá pěvecká tělesa, máme nesmírnou radost. Vybrány jsme byly na základě našich nahrávek, které jsme před dvěma a půl měsíci poslaly, a to z mnoha sborů, které o to rovněž usilovaly.

Znamená to pro nás samozřejmě spoustu práce, jak s nacvičením soutěžního repertoáru, tak i se zařízením všech organizačních záležitostí. To nic nemění na tom, že se na soutěž těšíme. A budeme se snažit předvést to nejlepší, co v nás je. Účast pro nás bude nejen odměnou za dosavadní práci, ale i cennou zkušeností, možností ukázat naši práci a v neposlední řadě i příležitostí reprezentovat naši zemi. Soutěž v Montreux bude jistě znamenat vrchol v naší dosavadní kariéře.