Festival Republika 100 – 20. 10. 2018​

100. výročí vzniku Československé republiky si letos všichni připomínáme nejrůznějšími akcemi. A jsme moc rády, že jedné takové se mohl zúčastnit i náš sbor Gloria Brunensis. V sobotu 20. října jsme si spolu s dalšími sedmi sbory zazpívali na koncertě v rámci festivalu pěveckých sborů Festival Republika 100, který se konal na Stadionu Sokola Brno 1 na ulici Kounicova v Brně.

V Tyršově sadu hned vedle Stadionu jsme u příležitosti 100 let od vzniku Československa zasadili lípu a zazpívali českou a slovenskou hymnu a píseň Ach synku.

 

Odpolední program dále pokračoval koncertem všech osmi zúčastněných sborů. Nejprve se na pódiu představil Pěvecký sbor Lumír Brno, který celou akci zorganizoval. Dále zazpíval host z Rakouska, Lumír – Vídeňský zpěvácký spolek krajanů. Poté jsme vystoupily my, Gloria Brunensis. Zazpívaly jsme skladby Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka a Arne Linky. Po nás zazpíval Ars Brunensis. Následovala přestávka a ve druhé části koncertu si posluchači vychutnali skladby v podání Smíšeného pěveckého sboru Choirchestra, dále sboru BAS – Brněnský akademický sbor, CANTUS Bratislava a Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská.

 

Na závěr jsme společně zazpívali Smetanovu Českou píseň.

 

Děkujeme za příležitost zúčastnit se této akce a jsme opravdu rády, že jsme 100 let naší republiky mohli takto společně oslavit.