Cracovia Cantans 2015

Ve čtvrtek 11.6.2015 jsme se, spousta z nás přímo ještě z práce, vydaly do polského Krakova na mezinárodní festival Cracovia Cantans. Na tuto prestižní soutěž jsme, po téměř roce a půl fungování našeho sboru, odjížděly především s cílem získat cenné zkušenosti a rady od “náročné” poroty sestávající z předních osobností sborového zpěvu, profesora Romualda Twardowskeho (Polsko), Javiera Busta (Španělsko), Ko Matsushita (Japonsko), Rihardse Dubra (Lotyšsko) a  Iriny Roganov (Rusko).

Kromě sobotního soutěžního vystoupení jsme absolvovaly ještě tři vystoupení koncertní. I přes tento, na čtyři dny velmi nabitý, program se nám poštěstilo si za krásného počasí Krakov celý prohlédnout. Velmi si také ceníme toho, že jsme se ve volném čase mohly spřátelit se členy vynikajícího filipínského sboru University of the Philippines Concert Chorus. Nejen, že jsme byly uchváceny jejich vystoupením, ale celý jejich přístup k sborovému projevu byl pro nás velkou inspirací a také vzorem od kterého bychom se v budoucnu mohly ledacos učit.

Na tomto festivalu, jehož se zúčastnily desítky pěveckých sborů, se nám podařilo zíkat skvělé třetí místo v kategorii ženských sborů.

Fotografie si můžete prohlédnout ve dvou albech na našem Facebooku, tady a tady.

Ubytování bylo podpořeno z dotačního programu „podpora rozvoje v oblasti kultury a památkové péče v roce 2015“ od Jihomoravského Kraje.