Festival Republika 100 – 20. 10. 2018

100. výročí vzniku Československé republiky si letos všichni připomínáme nejrůznějšími akcemi. A jsme moc rády, že jedné takové se mohl zúčastnit i náš sbor Gloria Brunensis. V sobotu 20. října jsme si spolu s dalšími sedmi sbory zazpívali na koncertě v rámci festivalu pěveckých sborů Festival Republika 100, který se konal na Stadionu Sokola Brno 1 na ulici Kounicova v Brně.

V Tyršově sadu hned vedle Stadionu jsme u příležitosti 100 let od vzniku Československa zasadili lípu a zazpívali českou a slovenskou hymnu a píseň Ach synku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Odpolední program dále pokračoval koncertem všech osmi zúčastněných sborů. Nejprve se na pódiu představil Pěvecký sbor Lumír Brno, který celou akci zorganizoval. Dále zazpíval host z Rakouska, Lumír – Vídeňský zpěvácký spolek krajanů. Poté jsme vystoupily my, Gloria Brunensis. Zazpívaly jsme skladby Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka a Arne Linky. Po nás zazpíval Ars Brunensis. Následovala přestávka a ve druhé části koncertu si posluchači vychutnali skladby v podání Smíšeného pěveckého sboru Choirchestra, dále sboru BAS – Brněnský akademický sbor, CANTUS Bratislava a Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na závěr jsme společně zazpívali Smetanovu Českou píseň.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Děkujeme za příležitost zúčastnit se této akce a jsme opravdu rády, že jsme 100 let naší republiky mohli takto společně oslavit.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+