19. 5. 2016 – první velký koncert Gloria Brunensis

Ve čtvrtek 19. května nadešel velký den pro náš sbor – poprvé jsme uspořádaly velký celovečerní samostatný koncert, a to v sále veřejného ochránce práv v Brně. Naším hlavním cílem bylo zazpívat po dlouhé době v Brně pro naše blízké, rodiny, přátele a všechny, kteří nás podporují a kteří nám třeba také přispěli nějakou korunku na naši soutěžní cestu do Švýcarska.

V první polovině koncertu zazněl „vážnější“ repertoár, který jsme poskládaly většinou ze soutěžních skladeb. Zazněla třeba píseň The Nightingale, která byla povinnou soutěžní skladbou právě na festivalu v Montreux. Poté jsme na pódium pozvaly našeho hosta, Jiřího Brzobohatého, který byl našim překvapením pro diváky, a jeho vystoupení se posluchačům podle potlesku velmi líbilo. Ve druhé části našeho koncertu jsme zpívaly odlehčenější program složený z lidových písní nebo známých skladeb jako například All You Need Is Love.

Koncert se vydařil a doufáme, že se všem přítomným líbil stejně jako nám:)

A pokud jste nemohli přijít nebo si jen chcete naše vystoupení připomenout, podívejte se na sestřih koncertu na našem YouTube kanále.