30. 3. – 4. 4. 2016 – Montreux Choral Festival

Na přelomu března a dubna jsme se opět vydaly do zahraničí. Tentokrát do krásného Švýcarska, do města Montreux na břehu Ženevského jezera, obklopeného zasněženými horami. Nejely jsme však jen poznávat krásy této oblasti, účastnily jsme se tu prestižního mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů. Už jenom fakt, že jsme byly vybrány spolu s dalšími osmi ženskými sbory na téměř profesionální úrovni, pro nás byl splněný sen a velké uznání.

Ve středu večer jsme se vydaly na cestu a ráno už jsme se kochaly krásným výhledem na hory z útulného historického hotelu, kde jsme byly ubytované. Odpoledne nás čekal zahajovací koncert, kde jsme zatím měly jen roli diváků, poté jsme využily volnou chvíli k procházkám a poznávání města. Večer jsme jely na slavnostní zahájení festivalu.

Pátek byl prvním soutěžním dnem a začal pro nás už v 6 hodin. Následovala zkouška, což takhle po ránu není vůbec legrace, poté snídaně, generálka a soutěžní koncert v Salle del Castillo ve Vevey. Vystoupení se nám povedlo a mohly jsme být spokojené se svým výkonem. Pauzu mezi koncertními bloky jsme strávily procházkami a posezením v místní kavárně. Odpoledne jsme z hlediště sálu sledovaly naše konkurentky, sbory soutěžící v naší kategorii. Máme se od nich ještě co učit, ale potěšilo nás, že za nimi nezaostáváme až tak výrazně, jak jsme se bály.

Druhé soutěžní vystoupení nás čekalo v sobotu odpoledne, tentokrát v Auditoriu Stravinsky v Montreux. Tady se nám vystoupení podařilo už méně, nebyla to ale žádná katastrofa. Po večeři jsme měly chvíli volna a už jsme zase spěchaly na slavnostní galakoncert s vyhlášením. Chvíle před začátkem jsme si s dalšími sbory zkracovaly roztleskáváním publika, mexickými vlnami nebo třeba zpěvem společné soutěžní písně The Nightingale. Večer jsme si tedy užily a třešinkou bylo ocenění Très Bien (velmi dobře), které jsme získaly. Nebyly jsme tedy mezi prvními třemi nejlepšími sbory, ale s tím jsme počítaly a zklamané jsme rozhodně nebyly. Naopak jsme si celý galakoncert velmi užívaly a na následném rautu si zazpívaly s dalšími sbory, třeba se skvělým belgickým sborem Amarylca. Radost nám udělali také naši krajané – brněnský Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, který vyhrál kategorii smíšených sborů a navíc i Grand Prix!

Poslední den našeho pobytu ve Švýcarsku jsme si zpříjemnily prohlídkou místního hradu Chillon a cestou domů do Česka jsme se ještě zastavily nedaleko Montreux v městečku Broc na prohlídku čokoládovny Cailler. Touto sladkou tečkou jsme ukončily skvělý výlet do Švýcarska a vydaly se na několika hodinovou cestu domů…

Další fotografie si můžete prohlédnout na našem Facebooku.