27. – 29. 11. 2015 – Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby v Praze

Po pár měsících jsme na konci listopadu opět vyrazily na soutěž. Tentokrát jsme nejely nikam za hranice, ale zůstaly v České republice. V pátek odpoledne jsme tedy nasedly do vlaku a vydaly se na cestu do Prahy. Večer po příjezdu následovalo rychlé ubytování a vydatný spánek, abychom byly odpočaté a skvěle naladěné na soutěžní den.

V sobotu dopoledne nás čekala krátká zkouška, abychom se rozezpívaly a zopakovaly si soutěžní repertoár. Poté už jsme vzaly koncertní šaty a věci potřebné na celý den a vydaly se na Staroměstské náměstí, kde jsme zazpívaly pár českých i zahraničních koled. Vystoupení se nám povedlo, ale v hlavě už jsme měly soutěž, která pro nás začínala za několik desítek minut v sále pražského Hlaholu. Ačkoli jsme byly trochu nervózní, což je před soutěžním vystoupením normální, na pódiu jsme předvedly perfektní výkon a vydaly ze sebe to nejlepší.

Po soutěži následovalo volno, které jsme využily většinou k návštěvě vánočních trhů a pochutnání si na punči či svařeném víně. Zúčastnily jsme se také společného zpívání sborů na Staroměstském náměstí a po dobré večeři se vydaly na slavnostní vyhlášení. Porota naše vystoupení ohodnotila 24,33 bodu a získaly jsme tak stříbrné pásmo. Zlato nám uniklo jen o kousek, ale těší nás, že jsme v konkurenci sedmi sborů skončily podle počtu bodů třetí.