18. 11. 2014 – Benefiční koncert duchovní hudby v Králově Poli

Upršený úterní večer jsme sobě a snad i publiku zpříjemnily koncertem v kostele Nejsvětější Trojice v Brně-Králově Poli. Vystoupily jsme společně s Chrámovým sborem kostela a Královopolským komorním orchestrem.

První část koncertu patřila místnímu sboru. Zaznělo třeba O Jesu Christ, meins Lebens Licht od Johanna Sebastiana Bacha. Poté přišla řada na nás. Premiérově jsme zpívaly hned tři skladby, na příklad Alleluia od Randalla Thompsona.

Celý večer vyvrcholil společnou skladbou Te Deum od Marc-Antoine Charpentiera, kterou jsme zpívali v doprovodu orchestru. Sólo zpívali Václav Jeřábek a Zuzana Mašková s Petrou Querol y Saez z Gloria Brunensis. Možná vám začátek skladby byl povědomý a možná jste si vzpomněli na Hry bez hranic, jejichž znělkou se Preludium k Te Deum stalo.

Koncert se všem příchozím, alespoň dle dlouhého potlesku, který všem vystupujícím věnovali, líbil. Zpívali jsme ale nejen pro potěšení. Společně s těmi, co přišli, jsme pomohli dobré věci. Výtěžek z koncertu totiž bude věnován na pořízení nových varhan do kostela.