14. – 16. 10. 2016 – Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu Vlachovo Březí​

Cena Romantica za nejlepší provedení romantické sklady 19. století a Cena Bedřicha Průchy za nejlepší provedení lidové písně. To jsou dvě ocenění, která jsme si přivezly z 15. ročníku Mezinárodního sborového festivalu hudebního romantismu.

Do z Brna poměrně vzdáleného Vlachova Březí jsme dorazily v pátek večer. Druhý den nás čekal náročný program – dopoledne sborová dílna, kde jsme spolu s dalšími sbory cvičili skladby pro závěrečný koncert s orchestrem, a po obědě už byla na řadě soutěž. Vystoupení se nám povedlo a mohly jsme si spokojeně užít zbytek sobotního programu. Večer nás totiž čekal ještě koncert v kostele v Prachaticích, poté následoval zasloužený odpočinek a večírek s ostatními sbory 🙂

V neděli proběhla druhá společná zkouška všech sborů a odpoledne společný koncert s vyhlášením oceněných sborů. K radosti celé Gloria Brunensis si naše dirigentka šla hned dvakrát pro cenu, porotě se totiž líbilo naše provedení skladby Adoramus od Johannese Brahmse a lidovky Tovačovský hatě v úpravě Milana Uherka. Spolu s dalšími sbory a s orchestrem jsme si poté ještě všichni zazpívali skladby, které jsme se naučili v rámci sborové dílny. Zazněly například části úžasného Requiem d moll Wolfganga Amadea Mozarta nebo České písně Bedřicha Smetany.

Celý víkend jsme si náramně užily a už se těšíme, kam vyrazíme příště! 🙂

Další fotky si můžete prohlédnout na našem Facebooku.